Objednajte si Beppy soft and comfort penové tampóny online!

kúpiť

Penové tampóny Beppy sú určené ženám, ktoré sa nechcú počas menštruácie nijako obmedzovať. Penový tampón Beppy je pohodlný pri cestovaní, športovaní, plávaní či saunovaní a možno sa s ním aj milovať. Efektívne zachytáva odtekajúcu krv a podľa intenzity menštruácie vydrží až 8 hodín. Zavádza sa hlboko do pošvy pred krček maternice. Tampón Beppy by sa mal po vybalení okamžite použiť.

Zavádzanie penového tampónu Beppy

 1. Pred zavádzaním si umyte ruky a dôkladne si ich opláchnite, aby na nich nezostali zvyšky mydla.
 2. Vybaľte tampón z obalu.
 3. Aby sa dal tampón Beppy DRY ľahšie zaviesť, môžete ho jemne navlhčiť čistou vodou, vaginálnym gélom či lubrikantom. Chyťte ho medzi palec a prostredník priehlbinou nahor a stlačte ho medzi prstami. Tampón Beppy WET chyťte medzi palec a prostredník, s ukazovákom pod vyťahovacím pútkom, zošikmenou časťou nadol.
 4. Zaujmite pozíciu, pri ktorej sa vám bude tampón najlepšie zavádzať. Môže to byť v stoji s jednou nohou opretou o stoličku, alebo v drepe. Voľnou rukou roztvorte pysky ohanbia, zaveďte tampón a ukazovákom ho zatlačte až na koniec pošvy ku krčku.
 5. Penový tampón Beppy môžete nechať zavedený až osem hodín. V závislosti od intenzity menštruácie môže byť potrebné vymeniť ho skôr.
Zavádzanie a vyberanie tamponu Beppy

Vyberanie tampónu Beppy

 1. Pred vyberaním tampónu si umyte ruky a zaujmite pozíciu, ktorá bude pre vás pohodlná.
 2. Tampón Beppy chyťte ukazovákom a prostredníkom ako pinzetou a opatrne ho vytiahnite z pošvy. Vybratie Beppy DRY uľahčuje vyvýšený okraj na druhom konci tampónu, pri vyberaní tampónu Beppy WET možno použiť na to určené pútko. Pokiaľ sa vám to nepodarí, zmeňte polohu. Najvhodnejší je stoj s jednou nohou opretou o stoličku alebo široký drep, pri ktorom na tampón ľahšie dosiahnete. Tampón sa ľahšie vyberá po močení, keď možno svaly panvového dna lepšie uvoľniť. Prípadne môžete využiť vaginálny výplach, pri ktorom sa tampón naplní tekutinou a skĺzne nižšie.
 3. Použitý penový tampón Beppy nevhadzujte do toalety

Ako dlho možno nechať tampón Beppy zavedený?

 • Používajte tampóny Beppy pri normálnej a silnej menštruácii. Doba zavedenia sa odvíja od intenzity krvácania, ktorá sa u každej ženy v priebehu menštruácie líši. Orientačné doby zavedenia môžu byť napr. 2-4 hodiny pri silnom krvácaní a 4-8 hodín pri slabšom. Tampóny pravidelne meňte. Skôr než zavediete nový tampón, nezabudnite vybrať starý. Tampóny Beppy možno cez noc zaviesť až na osem hodín. Po skončení menštruácie nezabudnite vybrať posledný tampón!

Upozornenie

Pokiaľ necháte tampón zavedený dlhšie než osem hodín, výrobca už negarantuje jeho bezpečnosť a účinnosť. Tampóny Beppy sú len na jedno použitie. Opakovaným použitím sa zvyšuje riziko infekcie. Tampón Beppy nie je kontracepciou! Nepoužívajte tampón Beppy mimo obdobia menštruácie.

Nepoužívajte:

 • Pokiaľ máte neporušenú panenskú blanu
 • Po uplynutí doby použiteľnosti (vyznačenej na obale každého tampónu)

Dôležité informácie o syndróme toxického šoku (TSS):

Syndróm toxického šoku je závažným až smrteľným stavom, ktorý môže používanie tampónov vyvolať.

Aké sú jeho príznaky?

Prvotné príznaky nastupujú náhle a sú podobné chrípke. V priebehu niekoľkých minút nastúpi prudká horúčka 39°C aj vyššia, ktorú môže sprevádzať vracanie, hnačka, závraty, mdloby či vyrážka, ktorá sa podobá slnkom spálenej koži. Včasné rozpoznanie TSS a urýchlená liečba sú veľmi dôležité a môže sa tým predísť závažným komplikáciám.

Čo mám robiť, pokiaľ mám podozrenie na TSS?

Ak sa u vás v priebehu menštruácie alebo tesne po nej prejavia vyššie opísané príznaky, VYBERTE TAMPÓN A URÝCHLENE KONTAKTUJTE LEKÁRA! Je dôležité, aby ste mu povedali, že máte menštruáciu a že ste používali tampóny.

Koho ohrozuje TSS najviac?

TSS sa môže vyskytnúť u ktorejkoľvek ženy, ktorá v priebehu menštruácie používa tampóny, vyššie riziko bolo zistené u žien mladších ako 30 rokov.

Ako TSS zabrániť?

Aby ste riziko TSS znížili na minimum, používajte tampóny s najmenšou absorpciou. Aby ste riziku TSS zabránili, nepoužívajte tampóny a nahraďte ich vložkami.

Pokiaľ sa u vás v minulosti vyskytli príznaky TSS alebo máte otázky v súvislosti s TSS, kontaktujte lekára. Všeobecne platí, že ak sa vám nepodarí tampón vybrať, je nutné navštíviť lekára, lekársku pohotovosť či gynekológa.

Zloženie:

 • Penové tampóny Beppy sú vyrobené z polyuretánu. Tampóny Beppy wet sú napustené lubrikantom so zložením podľa INCI: Water, Glycerine, lactic acid, sodium hydroxide, PEG 40 stearate, hydroxyethylcellulose, 2-Bromo-2-Nitropropane-1.3-Diol and Iodopropynyl Butylcarbamate, Perfume.
 • Tampóny Beppy boli klinicky a dermatologicky testované.
príbalový leták

odpovede na najčastejšie otázky nájdete tu

certifikát 9001 certifikát 13485
 • Tampóny Beppy získali certifikát ISO 13485 (zdravotná pomôcka). Znamená to, že spĺňajú najprísnejšie medzinárodné požiadavky na kvalitu.
 • Používateľky Beppy si môžu byť isté, že používajú prvotriedny výrobok.
 • Výrobca tampónov, Asha International, získal ocenenie ISO 9001. Ide o medzinárodný štandard riadenia kvality výroby.